آزمون PTE

pet

آزمون PTE  تدریس خصوصی آیلتس IELTSآزمون PTE مخفف عبارت (The Pearson Test of English Academic) است.

این آزمون برای سنجیدن سطح زبان انگلیسی افراد غیر‌ انگلیسی زبان برگزار می‌شود،و چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را یعنی writing ،Speaking ،Reading ، Listening مورد آزمون قرار می‌‌دهد.

آزمون PTE آکادمیک که بیشتر زبان آموزان در ایران علاقه دارن بجای آیلتس از این آزمون بهره ببرند که مورد قبول دانشگاه‌‌های درجه اول انگلستان و آمریکا است.نتیجه آزمون PTE Academic در مدت ۵ روز از زمانی که شما امتحان می‌دهید، مشخص می‌شود. این آزمون در حدود ۳ ساعت طول می‌کشد.

PTE سه بخش دارد:

بخش اول، نوشتن و صحبت کردن است که ۷۷ تا ۹۳ دقیقه طول می‌کشد و شامل معرفی شخصی،خواندن بلند، تکرار جمله، توصیف تصویر،خلاصه کردن متن در قالب یک جمله یا یک متن است.

بخش دوم، خواندن است که ۳۱ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد و شامل سوالات چند گزینه‌ای،چیدن پاراگراف و پر کردن جاهای خالی است.

بخش سوم شنیدن است که شامل خلاصه کردن یک بخش Listening و سوالات چند گزینه‌ای و پر کردن جای خالی و مشخص کردن کلمات نادرست است. هر مهارت از ۱۰ تا ۹۰ نمره دارد و نمره‌ی کل هم از ۱۰ تا ۹۰ است.

نمره آزمون PTE چگونه محاسبه می گردد؟

در آزمون PTE برای هر بخش Speaking ، Writing، Listening، Reading نمره ای از ۱۰ تا ۹۰ در نظر گرفته شده است.در نهایت نتیجه کلی این آزمون نیز میانگین کل بخش ها بوده و در نتیجه بین ۱۰ تا ۹۰ خواهد بود.با توجه به این که اکثر متقاضیان اپلای یا مهاجرت، با سیستم امتیاز دهی تافل iBT و آیلتس بیشتر اشنا هستند،نمودار زیر می تواند جهت درک چگونگی تقسیم نمرات PTEنسبت به نمرات دو آزمون دیگر، یک تصویر کلی ارائه نماید:همانگونه که تصویر گویاست،متقاضیان اپلای بهتر است برای موفقیت در اپلای نمره ای بالاتر از ۶۶ را کسب نمایند.

فرمت امتحان PTEبخش اول Speaking & Writing۷۷ تا ۹۳ دقیقه زمان برای این قسمت لازم است و شامل موارد زیر استمعرفی شخصیخواندن بلند read Aloudتکرار جملهتوصیف تصویرتکرار یک lectureجواب به سوالات کوتاهخلاصه کردن متن ( یک جمله )خلاصه کردن متن ( یک پاراگراف )مقاله ( ۲۰ دقیقه )بخش دوم Reading۳۱ تا ۴۰ دقیقه زمان برای سوالات چند گزینه ایچیدن پاراگراف هاپر کردن جاهای خالی۱۰ دقیقه برای استراحت به صورت اختیاریبخش سوم Listening۴۵ تا ۵۷ دقیقه برایخلاصه کردن یک بخش Speakingسوالات چند گزینه ایپر کردن جای خالیمشخص کردن ( highlight ) کردن خلاصه درستمشخص کردن کلمات ناردست 

برای راهنمایی و اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید