تفاوت آزمون دولینگو با تافل و آیلتس چیست؟

تفاوت آزمون دولینگو با تافل و آیلتس چیست؟

تفاوت آزمون دولینگو با تافل و آیلتس چیست؟

 آزمون انگلیسی Duolingo یک آزمون آنلاینه که داوطلبان می تونن با رایانه های شخصی خودشون اون رو در هر مکان و هر زمان بصورت آنلاین انجام بدن. بعضی از موسسات آموزشی مختلف نمره آزمون Duolingo English رو قبول میکنن. بررای همین ، داوطلبان باید در مقایسه با سایر آزمونهای محبوب مهارت انگلیسی زبان مثل IELTS و TOEFL بدونن که کجا ایستادن و چه امتیازاتی باید بدست بیارن. در این مقاله ، ما قراره در مورد مقایسه نمره و چیزهای دیگه بین آزمون Duolingo English و IELTS Scores بهتون اطلاعاتی رو بدیم.

تفاوت آزمون دولینگو با تافل و آیلتس چیست؟

۱پذیرش دانشگاه ها

مدرک تافل و آیلتس در همه دانشگاههای معتبر کل دنیا مخصوصا انگلیس ، آمریکا و استرالیا با تفاوت در نمره ها پذیرش میگیرن ولی ازمون دولینگو ازونجایی که جدیده و یه تفاوت هایی داره هنوز مورد قبول یه سری دانشگاه ها نیست که تعدادشون کم هستن. ولی اکثر دانشگاه ها این مدرک رو پذیرش میکنن مثل کشور کانادا.

۲تفاوت هزینه آزمون ها

هزینه آزمون دولینگو حدود ۴۹ دلاره ولی هزینه آزمون آیلتس ۲۱۵ دلار و آزمون تافل ۲۲۵ دلاره.

۳تفاوت مکان برگزاری

آزمون دولینگو به خاطر آنلاین بودن هرجایی میشه انجام داد ولی آزمون آیلتیس و تافل هم درسته که آنلاینه ولی به خاطر اینکه در جاها و موسسات مشخصی اجازه برگزاری این ازمون رو دارن این آزمونها آنلاین توی این موسسات انجام میشه.

۴تفاوت زمان برگزاری آزمون ها

آزمون دولینگو رو میتونین هرجایی که باشین در هر زمان از ۲۴ ساعت روز انجام بدین ولی آزمون تافل و آیلتس توی دوره زمانی مشخص مثلا هر ۱۰ یا ۱۵ روز یه بار توی یه روز مشخص برگزار میشه.

۵تفاوت منابع و کتابها

آزمون دولینگو به خاطر جدید بودنش منبع خاصی براش معرفی نشده و بیشتر با خوندن زبان به شکل عمومی یا از راه دیدن فیلم و خوندن کتابهای عمومی یا گوش کردن پادکست میشه برای اون آماده شد البته میشه از منابع تافل و آیلتس هم برای آمادگی توی این آزمون استفاده کرد. ولی آزمون تافل و آیلتس به خاطر قدیمی بودنش منابع و کتابهای زیادی برای آمادگی توی اون در دست هست.

۶تفاوت مقدار زمان آزمون

زمانی که برای آزمون دولینگو برای همه مراحلش یعنی ۴۵ دقیقه آزمون تبیک ​​و ۱۰ دقیقه مصاحبه ویدیویی هست و کل زمان در نظر گرفته شده کلا ۱ ساعت هست ولی آزمون کتبی آیلتس جدای از آزمون شفاهی نزدیک ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه هست و ازمون کتبی تافل ۳ ساعت هست.

۷تفاوت نوع سوالات و آزمون

سوالات آزمون دولینگو مثل ایلتس و تافل برا اساس ۴مهارت زبان هست ولی قالب خاصی نداره و سوالاتش متفاوته. ولی ازمون تافل و آیلتس بر اساس چهار مهارت Listening، Reading، Writing و Speaking مورد ارزیابی قرار میگیره.

۸ تفاوت زمان اعلام نتایج آزمون

جواب آزمون دولینگو تا دو روز براتون ارسال میشه ولی آزمون تافل و آیلتس از ۱۰ تا ۱۵ روز زمان میبره تا براتون ارسال بشه.

۹تفاوت هزینه ریپورت کارنامه

مدرک آزمون آیلتس و دولینگو رو برای هر دانشگاهی بدون هیچ هزینه ای میتونین بفرستین ولی مدرک آزمون تافل رو اگر بخواین بیشتر از ۴ دانشگاه بفرستین باید برای هر دانشگاه ۲۰ دلار هزینه کنین.

۱۰ ارسال کارنامه با فایل مهارت

در بخش سوم آزمون دولینگو که Video Interview & Writing Sample نام داره، یک مصاحبه ویدئویی و یک نمونه از Writing ازتون گرفته می‌شه که در نمره کارنامه بی‌تاثیره ولی می‌تونین با نمره کارنامه، اون رو برای استاد یا دانشگاه بفرستین. که این فرصت نشان دادن توانایی تون در زبان انگلیسی با ارسال مصاحبه ویدئویی و یه نمونه از Writing رو براتون فراهم میکنه. اما در آزمون تافل و آیلتس فقط کارنامه به صورت عددی با ریز نمرات هر مهارت ارسال می‌شه.

۱۱ تفاوت پذیرش دانشگاه‌ها

مدرک آیلتس و تافل رو اکثر دانشگاه ها قبول دارن ولی مدرک دولینگو رو بعضی از دانشگاه ها پذیرش میدن.

۱۲تفاوت استفاده برای اقامت

آزمونهای آیلتس جنرال و PTE جنرال برای اقامت کشورهای استرالیا، نیوزلند، انگلستان و کانادا مورد تایید سفارت هست ولی برای آزمون دولینگو فعلا چنین امکانی وجود نداره

 

 

 

مقایسه نمره دولینگو با آزمون های آیلتس ، تافل و PTE

مقایسه نمره دولینگو با آزمون های آیلتس ، تافل و PTE

مطالعه برترین مطالب شهر آیلتس را به شما پیشنهاد میکنیم :

آیلتس تضمینی ، کلاس خصوصی آیلتس ، آموزش آیلتس آنلاین