سوالات چند گزینه‌ای لیسنینگ پارت دو، سه و چهار

  • بهترین اما زمانبرترین راه ممکن، خواندن سوال و همه گزینه ها و زیر کلمات کلیدی آنها خط کشیدن است.

  • راه بعدی اینست که فقط سوال را بخوانیم و زیر واژگان کلیدی آن خط بکشیم و به گزینه ها نگاه نکنیم. در حین گوش دادن جواب را کنار سوال بنویسم (حتی به فارسی) بعد در سی ثانیه آخر که زمان چک کردن است، با یکی از گزینه ها تطبیق دهیم.

  • راه سوم خواندن سوال و چشم دوختن به گزینه a و b و حذف کلی گزینه های c است. در این صورت اگر در حین گوش دادن یکی از دو گزینه اول را شنیدیم، همان جواب است، در غیر اینصورت پاسخ چیزی است که نشنیده ایم: یعنی گزینه c!

  • شیوه چهارم اینست که به هیچ سوال یا گزینه ای نگاه نکنیم و فقط گوش فرا دهیم و نوت برداریم و کاملاً متن را درونی کرده و بفهمیم. بعد در سی ثانیه آخر یا حتی ده دقیقه آخر لیسنینگ از روی نوت های خود یا درک کلی جواب دهیم.(ریسک این شیوه بسیار بالاست اما سرعت بی نظیری هم به شما میدهد).

کلا هر چه در چهار استراتژی فوق از بالا به پایین می‌آییم، سرعت بهتر میشود و دقت کمتر. در تمامی شیوه های فوق باید نوت برداری یا jot down را حین لیسنینگ انجام دهیم.

توصیه می‌شود با هفت تست لیسنینگ کتاب “آیلتس پلاس سه” هر چهار مورد فوق را امتحان کنید و شیوه‌ای که نتایج بهتری برای شما به ارمغان می آورد را انتخاب نمایید.

مطالعه برترین مطالب شهر آیلتس را به شما پیشنهاد میکنیم :

آیلتس تضمینی ، کلاس خصوصی آیلتس ، آموزش آیلتس آنلاین

نکته: توصیه می شود که ابتدا دانش زبان انگلیسی و پایه واژگانی و کالوکیشن خود را تقویت کنید، سپس از چهار استراتژی فوق بهره ببرید.