نکات مهم آیلتس

یکی از رایج ترین گونه های سوالی در مصاحبه آیلتس بخصوص در بخش سوم مصاحبه، سوالهایی است که گذشته و حال را بخصوص در قالب یک روند از داوطلب می خواهد به تصویر بکشد.

سوالهایی نظیر:

 • بازیها(ی کودکان و نوجوانان) از زمان کودکی شما دستخوش چه تغییراتی شده است؟
 • راه و رسم دوست یابی از ۱۵ سال پیش تاکنون چه تغییراتی یافته است؟
 • How have games changed since you were a child؟
 • How do you think making friends has changed over the past 15 years؟

 

همچنین می توان سوالهایی رو دید که مقایسه مستقیمی از شما نخواسته است، اما خود شما می توانید شیوه بیان خود را به شیوه ای مقایسه ای تبدیل کنید.

به سوال زیر دقت کنید:

 •  چرا بعضی ها فکر می کنند سبک زندگی مدرن، (سبکی) سالم نیست؟
 • Why do some people think the modern lifestyles are not healthy؟

با تلفیق دو سبک، که یکی از آنها متضمن سیر زمانی می باشد و دیگری شاخص نشان دادن تفاوت ها می باشد می توانید به راحتی از چنین سوالهایی تاثیر مناسب را بر اگزمینر داشته باشید و اسکور لازم را بگیرید.

 1. روش اول: با استفاده از گذشته ساده، فضای سالها پیش و شروع دوره مورد نظر را نشان دهید. سپس بااستفاده از یک ربط دهنده خوب مثل in contrast که نشانگر تغییر به زمان دیگری است، و استفاده از زمان حال ساده، حال و روز کنونی را به تصویر بکشید و در نهایت با استفاده از ماضی نقلی Present Perfect پلی بین گذشته و حال بسازید.

  Children usually used to play outdoor games. In contrast, these days children play indoor games such as computer games. So it is obvious that children have moved inside more in the given period, playing computer games

 2. روش دوم: تمرکز بر اصطلاحاتی است که نشان دهنده تفاوت ها و تغییرات باشد. مثلا از واژگان و اصطلاحاتی چون the biggest difference و… استفاده کنید.

  The biggest difference about playing games by children these days and that in the past is the fact that games have become more indoor and individual

مطالعه برترین مطالب شهر آیلتس را به شما پیشنهاد میکنیم :

آیلتس تضمینی ، کلاس خصوصی آیلتس ، آموزش آیلتس آنلاین