امتحان GMAT

GMAT مخفف Graduate Management Admission Test می باشد که توسط شورای GMAT طراحی و برگزار می شود. این آزمون ویژه افرادی است که متقاضی پذیرش در رشته MBA و دیگر برنامه ها و رشته های مرتبط به مدیریت در مقطع ارشد و دکتری می باشند.
سالانه به طور متوسط 200,000 داوطب در این آزمون شرکت می کنند و بیش از 1500 دانشگاه و دانشکده مدیریت از آن به عنوان امتحان ورودی استفاده می کنند.
تست GMAT از 3 بخش اصلی تعیین شده است:

 

  1. بخش Analytical Writing Assessment شامل 2 نگارش و مدت آن 1 ساعت میباشد _ یک نسخه در مورد تجزیه و تحلیل یک موضوع (Analysis of an Issue) و نسخه دیگر در مورد تجزیه و تحلیل یک استدلال (Analysis of an Argument).
  2. بخش Quantitative Section شامل 37 سوال به مدت 75 دقیقه میباشد و بطور کلی دانش شما را در ارتباط با حل مسائل ریاضی، جبر مقدماتی، هندسه عمومی و تجزیه و تحلیل نمودارها مورد ارزیابی قرار می دهد.
  3. بخش Verbal Section در بر گیرنده 41 سوال به مدت 75 دقیقه است و توانی شما را درک مطلب، استدلال منطقی و تصحیح جملات مورد بررسی قرار می دهد.

به خاطر داشته باشید که GMAT توانایی شما را در دانش مدیریت، خلاقیت و موضوعات مرتبط دیگر نمی سنجد.
نمره شما در طیفی بین 200 تا 800 قرار می گیرد. اکثر دانشگاه ها نمره ای بین 600 تا 700 را از شما درخواست خواهند کرد.

 

 , امتحان GMAT کلمه کلیدی :

تدریس خصوصی آیلتس , تدریس خصوصی تافل , آیلتس , تافل , مکالمه , تدریس خصوصی ,یادگیری زبان انگلیسی , تدریس خصوصی زبان انگلیسی